Wspólne studia międzynarodowe – ONLINE
Szkolenie ONLINE
Celem szkolenia jest poznanie wiedzy potrzebnej do obsługi studentów cudzoziemców na uczelniach od rekrutacji po prowadzenie studiów oraz sprawozdawczość w świetle najnowszych zmian w prawodawstwie, w tym ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z 20 lipca 2018 r. oraz rozporządzeń do tejże ustawy w ramach prowadzenia wspólnych studiów.
Szkolenie poprowadzi Maria Stós, Kierownik Welcome Centre na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwenta socjologii. Od 7 lat zajmuje się kwestiami rekrutacji i toku studiów cudzoziemców, promocją zagraniczną, przygotowaniem aktów prawnych oraz procedur dotyczących rekrutacji na studia. Uczestniczy w targach zagranicznych oraz w spotkaniach z osobami zainteresowanymi podejmowaniem studiów w Polsce organizowanymi za granicą. Prowadzi szkolenia dla pracowników uczelni z zakresu procedur administracyjnych, obsługi cudzoziemców oraz weryfikacji zagranicznych dokumentów potwierdzających wykształcenie.
8.00-8.30 – powitanie i rejestracja na szkolenie online
8.30 – 10.00 Podstawy prawne
- Postawy prawne – co o wspólnych studiach mówią przepisy;
- Zasady podejmowania studiów wyższych przez cudzoziemców;
- Regulacje dotyczące wydawania dyplomów.
10.00 -10.15 przerwa kawowa
10.15 – 11.45 „Wąskie gardła” – przeszkody, które trzeba pokonać, aby stworzyć program wspónych studiów
- Umowa partnerska – jakie elementy powinna zawierać;
- Problemy, które możemy napotkać przy tworzeniu programów wspólnych (m.in. opłaty, czas trwania studiów, wydawanie dyplomów, rekrutacja);
- Prąblemy i wątpliwości zgłoszone przez uczestników
11.45 – 12.30 przerwa na lunch
12.30 – 14.00 Tok studiów wspólnych
- Rekrutacja – jak może wyglądać;
- Sprawozdawczość – jak powinna wyglądać, na jakie problemy natykamy;
- Dokumentacja przebiegu studiów wspólnych;
- Wydawanie dyplomu – kto, jak i kiedy?
CENA:
przedstawiciele uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland” 470.00 zł (netto)
przedstawiciele innych uczelni i instytucji 590.00 zł (netto)
Rezygnację z uczestnictwa w szkoleniu należy zgłosić mailowo pod adresem akademia@studyinpoland.pl. W przypadku rezygnacji ze szkolenia później niż na 7 dni roboczych przed datą rozpoczęcia szkolenia, lub nieuczestniczenie w szkoleniu, Organizatorowi należy się pełna opłata, ewentualne wcześniej wpłacone przez uczestnika kwoty nie podlegają zwrotowi, a uczestnicy zobowiązani są do zapłaty dostarczonych im po zakończeniu szkolenia faktur VAT, tak jakby wzięli w nim udział.
FORMULARZ REZERWACJI
Rezerwacja zamknięta