Przejdź do treści
Trudny student zagraniczny - różnice i komunikacja międzykulturowa

Trudny student zagraniczny – różnice i komunikacja międzykulturowa

Kiedy

24 października, 2022
10:00 - 16:00

Rezerwacja

Bookings closed

Gdzie

Golden Floor Plaza Centrum Konferencyjne
Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa, 02-017

Celem szkolenia jest nabycie podstawowych  umiejętności pozwalających niwelować bariery komunikacyjne wynikające z różnić międzykulturowych oraz uświadomienie sobie własnych uwarunkowań mających wpływ na postrzeganie świata i zachowania.

Szkolenie adresowane jest do osób, które w swojej pracy zawodowej mają lub mogą mieć kontakt z reprezentantami innych kultur, w szczególności kultury chińskiej. Uczestnicy w praktyczny sposób poznają narzędzia i techniki, pozwalające na sprawną komunikację w wielu różnych sytuacjach: w kontaktach osobistych, przy wymianie korespondencji, w negocjacjach oraz sytuacjach oficjalnych.

Celem szkolenia jest nabycie podstawowych umiejętności pozwalających niwelować bariery komunikacyjne wynikające z różnić międzykulturowych oraz uświadomienie sobie własnych uwarunkowań mających wpływ na postrzeganie świata i zachowania.

Szkolenie prowadzić będzie Joanna Domagała, Przez ponad 10 lat pracowała na Uniwersytecie i. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Dziale Współpracy z Zagranicą, przez 3 lata jako Zastępca Kierownika. W ramach swoich obowiązków zajmowała się kształceniem, promocją i współpracą międzynarodową. Obecnie studiuje na Europejskiej Akademii Dyplomacji. Od 2015 jest trenerem SUCTI, projektu w ramach którego bada i zajmuje się tzw. Internationalization at home. Od kilku lat prowadzi szkolenia z komunikacji międzykulturowej, internacjonalizacji oraz rekrutacji studentów zagranicznych dla szkół wyższych. Jest także ekspertem ds. internacjonalizacji European Consortium for Accreditation in higher education (ECA HE). Od 2017 roku koordynatorka Akademii Internacjonalizacji „Study in Poland”. Od 2019 roku jest Koordynatorek projektu SUCTIA dotyczące umiędzynarodowienia kadry akademickiej. Obecnie kończy pracę nad rozprawą doktorską. Prywatnie wraz z mężem wykorzystuje każdą wolną chwile na podróże, a jej ulubione miejsca to m.in. Tajlandia, Kambodża, Chiny, Birma i Australia.

 

PROGRAM SZKOLENIA

9.30 – 10.00 – powitanie i rejestracja na szkolenie
10.00-11.30 – Zagadnienia wprowadzające

  • Cudzoziemcy na uczelniach wyższych w Polsce
  • Świadomość różnic kulturowych
  • Stereotypy i ich wpływ na komunikację

11.30-11.45 – Przerwa kawowa
11.45 – 13.15– Różnice kulturowe w komunikacji

  • Czym jest komunikacja międzykulturowa?
  • Szok kulturowy
  • Komunikacja werbalna i niewerbalna w aspekcie międzykulturowym

13.15 – 14.15 – lunch
14.15 – 15.45 – Chińskie zwyczaje i komunikacja

  • Historia, religie i edukacja
  • Komunikacja werbalna i niewerbalna
  • Cenzura i propaganda

CENA: przedstawiciele uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland” 570.00 zł (netto)

przedstawiciele innych uczelni i instytucji 690.00 zł (netto)


FORMULARZ REZERWACJI

Rezerwacja zamknięta